• Mekademet

האם WIX באמת לא טוב ל-SEO?

אם לענות בקצרה במשפט אחד, אז מנועי חיפוש כמו Google לא מתייחסים למערכת ניהול תוכן (CMS) עצמן. זה לא בדיוק עונה לגמרי על השאלה לכן קצת חפירה לעומק.


אתרי וויקס במנועי חיפוש
SEO-האם וויקס באמת לא טוב ל

אם להתעמק בעינייני CMS (content management systems)

בימינו בעולם קיימים אלפי מערכות לניהול תוכן ובניית אתרים. ביניהן: Wordpress, Wix, Joomla, Drupal, Squarespace, Magento, Bitrix24, Weebly, Shopify, Blogger, Tilda ועוד ועוד. חלקן הן פלטפורמות עם "מערכות סגורות" שהן מערכות עם איחסון עצמי של אתרים (self-hosted ) שלא מצריכות או מחייבות עבודה עם קוד ונותנות לבנות אתרים מבלוקים מוכנים ( WEEBLY, WIX, TILDA, SQUARESPACE, BITRIX וכד).

חלקן בנויות על מערכות קוד פתוח ומצריכות ידע יותר טוב בשפות תיכנות וקוד כמו PHP (כמו WORDPRESS, JOOMLA, MAGENTO, DRUPAL).

לחלקן יש יעוד ספציפי , למשל רק לניהול בלוגים או רק לפתיחת חנות אונליין (BLOGGER, SHOPIFY). בנוסף חשוב לזכור שעדיין יש אתרים שבנויים על ידי מתכנתים בדיוק לפי הצרכים של העסק ללא תלות בפלטפורמה כלשהי.

לכל פלטפורמה זו או אחרת יש יתרונות וחסרונות, הגבלות ויכולות. וכל אתר שנבנה על אחת המערכות האלה אמור להיות מותאם טוב לצרכים היחודיים של העסק עצמו שעבורו נבנה האתר.


אנו בארץ יותר חשופים ומודעים לאימות אינסופי בין שתי פלטפורמות העיקריות ופופולריות בעולם ואנו מדברים על WIX vs WORDPRESS.

אני לא רוצה כרגע להיכנס להשוואות כי יש המון כאלה ברשת. כמובן כל צד מוצא יותר חסרונות אצל "היריבים", אבל הנקודה העיקרית פה שוב היא שלכל פלטפורמות האלה יש יתרונות וחסרונות, צדדים חזקים וחלשים. וכל עסק שמתכנן לבנות אתר צריך לשאול את עצמו שאלות, כמו:

לאיזו מטרה רוצים לבנות את האתר,

מה הם צרכים ודרישות של העסק,

מה הם תוכניות לעתיד,

מי ינהל את האתר,

מה התקציב,

מהי כמות התוכן ועוד הרבה שאלות שמלוות באופן כללי את התנהלות העסק וקבלת החלטות.


לכל אתר שנבנה יש מקום בתחרות על תשומת לב של הגולש כיוון שגוגל מזמן כבר מעדיפה פרמטרים אחרים לדירוג האתרים. אף אתר לא ירד בדירוג ו-SEO לא יושפע מהפלטפורמה שעליה הוא נבנה.

הפרמטרים העיקריים שעליהם חייבים לשים לב ולעבוד על האופטימיזציה שלהם כל הזמן הם:

  • תוכן איכותי, מקורי, רלוונטי לגולשים לשאילתות שהם מחפשים. תוכן דל, מועתק, clickbait , חסר ערך לגולש ישפיע לרעה על קידום האתר.

  • רספונסיביות והתאמה לניידים. כבר כ-80% חיפושים מתנהלים מהניידים, כך שאתר שלא מותאם להצגה בנייד גם יאבד את הגולשים וגם יפגע מבחינת ה-SEO

  • מבנה האתר בהתאם להייררכיה ברורה גם למנועי חיפוש וגם לגולשים. עם דגש גם על ביטוי מפתח חשובים לאותו תחום.

  • מהירות האתר גם גורם חשוב. אתרים עם תוכן כבד שלא נותן לאתר לעלות תוך 5 שניות גם גורם לאתר לאבד גולשים וגם לרדת במיקומים.

  • קישורים חיצוניים מאתרים סמכותיים באותו תחום יכולים לשדרג ולקדם את האתר צורה טובה מאוד. כי גוגל מתייחסים לקישורים כמו מעסיק מתייחס להמלצות על העובד. ככל שהמלצות מכובדות יותר, כך ערך של העובד (במקרה שלנו "האתר") גם עולה.

  • הגורם אחד נוסף שגם יכול לקדם את האתר הוא היכרות חברתית של המותג. זה לא גורם עיקרי, אבל מנועי חיפוש לא סורקים רק את האתר עצמו אלה כל המידע סביב שם של העסק/מותג ברשת כולל רשתות חברתיות. ככל שיש יותר אותות ואיזכורים של המותג ברשתות החברתיות, זה אכן משפיע לטובה על SEO.

ואיך כל זה מתייחס לשאלה לגבי WIX?


בשנים האחרונות WIX התפתחו מאוד. הם לגמרי הולכים יד ביד עם כל הדרישות ואלגוריטמים של מנועי חיפוש. הם מקדישים הרבה תשומת לב לנושאי של מבנה, רספונסיביות. עובדים על נושא של מהירות וWIX TURBO שנכנס לפעולה בתחילת שנת 2019 שיפרה את הנושא הזה גם.

מה שתלוי בבעלי אתרים שבונים את אתריהם על וויקס, זה לאפיין את האתר בצורה הכי טובה, לחשוב על מבנה הנכון, לדאוג לתוכן איכותי ורלוונטי שיענה על שאילתות של גולשים (בשביל זה חייבים לחקור את השוק והמתחרים), לא לשכוח גרסת נייד, לא להכביד על האתר עם אלמנטים כבדים מדי, לדאוג לקישורים איכותיים ולקידום האתר ברשתות החברתיות.

כל זה בהחלט נותן לאתרי וויקס הרבה סיכויים טובים להתקדם במנועי חיפוש ולהצליח.


אם אתם צריכים עזרה בניהול וקידום אתר וויקס שלכם, מקדמת אתרי וויקס תשמח לעזור :).

MEKADEMET

054-6510920

בהצלחה.