• Mekademet

למה WIX? האם WIX מתאים לקידום במנועי חיפוש? (שאלה מספר מיליון ואחת).

בשנים האחרונות יש ויכוחים אין סופיים, ספקולציות וגם ניסיונות להוכיח דברים עם עובדות בשטח והכל בשביל להבין האם פלטפורמה של WIX מספיק טובה ויכולה להתחרות עם פלטפורמות אחרות בקידום בגוגל, במיוחד התחרות הכי גדולה עם WORDPRESS.

WIX -ל SEO
האם וויקס מתאים לקידום במנועי חיפוש

 1. ל WIX היסטורייה קצת בעייתית בנושא הקידום בגוגל, כי בתחילת שנות ה2000 (2007 בערך) כש-WIX התחילה את פעילותה, היא היתה בנויה על טכנולוגית FLASH. בלי להכנס לפרטים טכניים מתוחכמים - גוגל לא ידעו לזהות או לקרוא קבצי FLASH, כתוצאה מכך האתרים לא היו מקודמים.

 2. היו עוד מספר אספקטים נוספים בעייתיים שגרמו לבעיות בתהליך קידום, וגם כמו שרואים עד עכשיו השאירו עדיין "שם רע" לפלטפורמה, למרות שבפועל מאז WIX התקדמו בצעדיים ענקיים גם ביכולתם הטכולוגיים, עיצוביים וגם בנושא הקידום במנועי חיפוש. לצערי עד עכשיו מסתובבות ברשת כתבות משנות האלפיים המוקדמות על בעיות של WIX שגורמות עדיין לאנשים להזהר מהפלטפורמה.

 3. אך לאט לאט אבל בצעדים בטוחים WIX נלחמים על המותג שלהם. הם עובדים גם על תחום הקידום כאשר לא מפסיקים עבודה מתואמת מול גוגל. הם מנסים גם לשתף פעולה עם מקדמי אתרים הגדולים בתחום מכל המדינות על מנת לזהות את הבעיות ולעבוד עליהם.

 4. כבר לא פעם ולא פעמיים נעשו מחקרים בדיקות השוואתיות בין WP ל WIX על מנת לקבל החלטה ולסכם איזו פלטפורמה טובה יותר. בגדול, אם לסכם את כל המחקרים ובדיקות שנעשו עגד עכשיו, רב הסיכומים מראים ש:

 5. אין שום העדפה לפלטפורמה כלשהי ע"י מנועי חיפוש של גוגל (ושל כל מנוע חיפוש אחר בעצם).

 6. זה אומר שאין שום מניע שלילי מלבנות אתר על פלטפורמת WIX ולהתקדם איתו יפה בגוגל.

 7. טרם בניית אתר אכן חשוב בכל זאת לבדוק את הצרכים של האתר, גודל, מטרה לשמה האתר ייבנה, אבל WIX ממשיך להתקדם ולהתפתח כך שיש מצב שבעתיד הקרוב לא יהיה צורך אפילו בשיקולים כאלה.

 8. לאתרים בנויים על WORDPRESS צופים בממוצע תנועת גולשים אורגנית גבוהה יותר מאשר לאתרי WIX.

 9. לרב יש לזה הסברים די היגיוניים ופשוטים האמת: מצד אחד , על פלטפורמת WP בונים מגוון גדול של אתרים, כולל אתרים לחברות גדולות, בלוגים גדולים, אתרי אינדקסים או פורטלים רבי תחום. וגם חשוב להבין שמי שבונה אתרים על WP בדרך כלל יש לו יותר ידע טכני כמו שפות תכנות כמו HTML, CSS, PHP ו כולל גם בנושא של SEO; ומצד שני, לבניית אתר בוויקס פונים אנשים שהן בעלי עסקים קטנים או בינוניים, בלוגרים מתחילים, חנויות יחסית קטנות עם מוצרים מועטים או עם מוצרים דיגיטליים. להרבה מהם אין גם ידע טוב בתכנות או בתחום בניית אתרים כלל (וגם התקציב למען האמת בכדי לשפר ולהשקיע בקידום).

 10. באור נאמר לעל, אתרי WIX יותר נבנים בימינו ע"י בעלי עסקים קטנים, יותר עם מטרה תדמיתית לעסק, דומה לכרטיסי ביקור. ויש להם לרב פחות ידע טכני, פחות הבנה ב-SEO כמו בניית מטא תגים, בניית מערך של ביטויי מפתח ואופטימיזציית תוכן, הצפת תכנים איכותיים, בניית קישורים וכד', ואלה הם האספקטים החשובים ביכולת של האתר להתקדם בחיפוש. ומכאן באה המסקנה שהגורמים המשפיעים על קידום אתרים הם בעצם גורמים אנושיים שעומדים מאחורי בניית התאר, ולא פלטפורמה עצמה.

 11. הרבה מקדמי אתרים עדיין מסכימים של-WIX יש עוד דרך ארוכה ל-SEO גמיש. לבוני אתרים מקצועיים עדיין הפלטפורמה הנ"ל סגורה מדי, ללא אופציות גמישות מספיק לעיצובים ולקידום אתרים במנועי חיפוש.

 12. אך למרות זאת, רב המקדמים אכן מקבלים את העובדה שאכן ניתן לקדם אתרי WIX.

 13. ואי אפשר להתעלם מהפלטפורמה מאוד אינטואיטיבית וקלה לתפעול וכתוצאה מכך , מקהל גדל ומתעצם של בוני אתרים על פלטפורמת WIX.

 14. אם אתם רוצים לבדוק את האתר שלכם, הבדיקה חינם.

עידכון של פברואר 2020: WIX הכריזה על חידוש - מערכת עריכה חדשה, עדכנית ומודרנית EDITOR X שמכוונת גם כלפי בוני אתרים מקצועיים, סוכנויות. וגם אמורה לשפר את העיניין של רספונסיביות ועבודה עם CSS. העידכונים נוספים יבואו....